Naše společnost v rámci svých činností podporuje sportovní, kulturní a společenské aktivity v tomto regionu. A to především aktivity dětí a mládeže v místních sportovních klubech a oddílech.

Lední hokej – HC Strakonice

• tradice hokejového klubu  sahá do roku 1908, kdy se uskutečnila první valná hromada. Největším úspěchem je účast mužů ve finále druhé ligy a v posledních letech si také velmi dobře stojí mládež, která hraje ligové soutěže. Mezi nejslavnější odchovance patří Roman Turek, Alexander Salák, Štěpán Hřebejk nebo Tereza Vanišová. Více informací naleznete na oficiálních stránkách klubu.

Tenis – TK Strakonice

• tenisový klub ze Strakonic, jehož vznik se datuje k 13. březnu 1952, se řadí mezi nejlepší jihočeské kluby. Veliké úspěchy sklízí především na poli mládeže, v roce 2017 si například Adam Mikeš zajistil účast na Pardubické juniorce, tedy mistrovství České republiky. U Otavy také velmi dobře funguje tenisová škola Štěpána Reisingera. Více na oficiálních stránkách TK Strakonice.

Basketbal – SKB Strakonice

• mužská složka strakonického basketbalu zaznamenala ve své historii několik výrazných úspěchů – v letech 1981 až 1986 byl celek od Otavy účastníkem první ligy a poté o sobě “Králíci” dali ještě pořádně vědět v ročníku 2009/2010, kdy vyhráli druhou ligu. Momentálně se klub zaměřuje především na výchovu mládeže. Více o SKB Strakonice na oficiálních stránkách klubu.

Volejbal – TJ ČZ Strakonice

• jak dospělá, tak mládežnická družstva volejbalového oddílu TJ ČZ Strakonice jsou účastníky krajských soutěží, kde patří k nejlepším. Daří se jim ale i v okresních soutěžích. Sezona 2017/2018 byla vůbec tou nejúspěšnější, vyjma žen v OP to byla samá prvenství. Více o volejbalovém oddílu naleznete na oficiálním webu zde.